Bağkur Borç Taksitlendirme

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Bağ-Kur olarak bilinen 4/1-b kapsamındaki sigortalıların da sağlık hizmetlerinden yararlanması için borçlarına taksitlendirme imkanı getirdi.
60 günden fazla prim borcu olanlar, ilk taksidi ödemesinin ardından sağlık yardımlarından yararlanabilecek. Bu imkan, tecil ve taksitlendirme bozulana kadar devam edecek.

SGK Antalya İl Müdürü Selim Erol, 4/1-b (Bağ-Kur) kapsamındaki sigortalılığından ve genel sağlık sigortası kapsamında bulunmasından dolayı prim borcu bulunan sigortalıların borçlarını taksitlendirebildiklerini bildirdi.

Erol, yaptığı yazılı açıklamada, kanunda yapılan düzenleme ile 60 günden fazla prim ve prime ilişkin her türlü borcu bulunanların, bu borçlarını taksitlendirmeleri durumunda bakmakla yükümlü oldukları kişilerle birlikte sağlık yardımlarından yararlanma imkanı sağlandığını kaydetti.

Bu kapsamdaki vatandaşların sağlık yardımlarından yararlanabilmeleri için il müdürlüğü ve ilçelerde bulunan sosyal güvenlik merkez müdürlüklerine bizzat müracaat etmeleri gerektiğini vurgulayan Erol, “Sigortalıların verecekleri beyan ve taahhüt belgelerine istinaden, kurum sağlık yardımlarına müstahak olduklarına dair belge düzenlenerek, sağlık aktivasyonları sağlanmış olacaktır. Aktivasyonları sağlanan sigortalılarımız ile bakmakla yükümlü oldukları kişiler sağlık yardımlarından yararlanabileceklerdir. Sigortalılarımızın borçlarından dolayı herhangi bir mağduriyete uğramamaları ve sağlık hizmet sunucularından faydalanabilmeleri amacıyla yapılan bu yeni düzenlemeden faydalanmaları menfaatleri icabıdır.” açıklamasında bulundu.

9 Responses to “Bağkur Borç Taksitlendirme”

 1. ismail karakuzulu says:

  480.lira olan bağkur borcum 9700 lira olmuş bu faiz oranı nekadar küçük tam hükümetimize yakışan bir oran nede olsa müslüman adamlar

 2. ismail karakuzulu says:

  hergün bir umutla faizlere gelecek affı bekliyoruz hükümetin bu konuyadaha duyarlı davranmasını bekliyoruz

 3. abdullah says:

  merhaba ben 2006 2006 ve 2007 yılları esnaflık yaptım hiç bağkur ödemedim numaramda yok bu konuyla ilgili ne yapabilirim nbana yardımcı olurmusunuz?

 4. ayşe dinç says:

  1985 yılında dükkan açtım vergi nom var ama bağkur primi ödemedim toplam borcumu ödeyip emekli olabilirmiyim doğum tarihim 12 02 1964 bilgi verirseniz sevinirim

 5. 1999 ile 2005 arası işletmecilik yaptım.fakat hiç bağkur ödemedim 2008 de çıkan bi yasa dan dolayı bağkurum gözükmüyor bunu nasıl saydırabilirim

 6. 01.01.1955 doğumluyum 16 yıl 9 ay 26 gün bağkur primim var emekli olabilirmiyim

Leave a Reply